Karnaval Latino v Portheimce

Karnaval Latino v Portheimce podpoří Domov Laguna Psáry

13. 6. 2019 Oddělení PR

MČ Praha 5 se připojila k prvnímu ročníku Týdne pěstounství prostřednictvím akce Karnaval Latino 2019, která se koná v sobotu 15. června 2019 od 11 :00 do 22:00 v Parku Portheimka. Svou účastí podpoříte Domov Laguna Psáry, pobytové zařízení pro děti i dospělé s mentální retardací – stačí zakoupit lístek do bohaté tomboly.

Záštitu nad Karnaval Latino 2019 převzal místostarosta MČ Praha 5  Martin Slabý. V sobotu na vás Portheimce čeká  živá hudba nejen ve žhavých latinsko-amerických rytmech, tanec, stánky s jídlem, pitím, koktejly a latinskoamerickými produkty, programy pro děti a mnoho dalšího.

  • Celým dnem bude provázet moderátor Slávek Boura.
  • Vstupné je zdarma.

Těšíme se na vás, přijďte a podpořte dobrou věc.

První ročník se koná v Hlavním městě Praze od 10. června do 16. června 2019. Jde o akci pořádanou v krajích České republiky v rámci projektu Systémová podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí.

V Praze pořádá Týden pěstounství Odbor správních činností ve zdravotnictví a sociální péči Magistrátu hl. m. Prahy a Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s úřady městských částí, příspěvkových organizací a neziskových organizací.

Pěstounská péče jako forma náhradní rodinné péče by měla dítěti pomoci překlenout dlouhodobější složité období v životě, kdy jeho vlastní rodina nemůže plnit svou základní úlohu. Těch, kteří se rozhodnou stát se pěstouny, je v České republice – a Prahu nevyjímaje – nedostatek. Týden pěstounství chce poděkovat pěstounům za péči o děti, které nemohou být se svými rodiči a zároveň informovat a motivovat nové zájemce o pěstounskou péči tak, aby klesal počet dětí umísťovaných mimo péči rodinnou.

V rámci programu zazní odpovědi na nejrůznější otázky spojené s problematikou pěstounství – např. jak je možné stát se pěstounem, jaké jsou na pěstouny kladeny nároky, jaká je nabídka podpůrných služeb pro rodinu, která se rozhodne dítě přijmout apod.